5 výhod užívání doplňků stravy s kolagenem

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je kolagen důležitý pro zdravou pokožku?

A:Ano, kolagen je hlavní složkou pokožky a hraje roli při posilování kůže a dodávání hydratace. Jeho nedostatek může vést ke stárnutí pokožky a tvorbě vrásek. Konzumace doplňků kolagenu může pomoci zpomalit tento proces.


Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může užívání doplňků kolagenu pomoci při bolestech kloubů?

A:Ano, užívání doplňků kolagenu může pomoci snížit zánět a stimulovat syntézu kolagenu v těle. To může pomoci podpořit úlevu od bolesti u lidí s poruchami kloubů, jako je osteoartróza.


Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak může kolagen pomoci při prevenci osteoporózy?

A:Vaše kosti jsou vyrobeny převážně z kolagenu, který jim dodává strukturu a pomáhá udržet pevnost. Konzumace doplňků kolagenu může pomoci snížit riziko kostních poruch, jako je osteoporóza. Mají potenciál pomáhat zvyšovat BMD a snižovat hladinu bílkovin v krvi, které stimulují rozpad kostí.


Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může užívání kolagenu pomoci při sarkopenii?

A:Ano, doplňky s kolagenem pomáhají zvyšovat svalovou hmotu u lidí s sarkopenií, úbytkem svalové hmoty, ke kterému dochází s věkem. Užívání kolagenu může podporovat syntézu svalových proteinů a stimulovat růst svalů po cvičení.


Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je kolagen důležitý pro zdraví srdce?

A:Ano, kolagen poskytuje strukturu vašim tepnám, což jsou krevní cévy, které přenášejí krev ze srdce do zbytku těla. Jeho nedostatek může vést k ateroskleróze, ale užívání doplňků kolagenu může pomoci snížit rizikové faktory spojené se srdečními chorobami, jako je ateroskleróza.

Kolagen je bílkovina, která nejvíce tělu napomáhá s hojením. Je hlavní složkou pojivových tkání – šlach, vazů, kůže a svalů.

Kolagen má mnoho důležitých funkcí, včetně zajištění struktury pokožky a posílení kostí.

V posledních letech se kolagenové doplňky staly populární. Většina z nich je hydrolyzována, což znamená, že kolagen byl rozložen, což vám usnadní jeho vstřebávání.

Konzumace kolagenu může mít řadu zdravotních výhod, od zmírnění bolesti kloubů po zlepšení zdraví pokožky.

Zabraňuje stárnutí pokožky

Kolagen je hlavní složkou vaší pokožky.

Hraje roli při posilování kůže a navíc může prospívat pružnosti a dodat hydrataci. Jak stárnete, vaše tělo produkuje méně kolagenu, což vede k suché pokožce a tvorbě vrásek.

Kolagenové peptidy nebo doplňky obsahující kolagen zpomalit stárnutí pokožky. Kolagen dodává pokožce potřebnou vlhkost.

Účinky doplňků kolagenu na snižování vrásek jsou přičítány jejich schopnosti stimulovat vaše tělo k tomu, aby samo produkovalo kolagen.

Užívání doplňků kolagenu může navíc podporovat produkci dalších bílkovin, které pomáhají strukturovat pokožku, včetně elastinu a fibrilinu.

Zmírňuje bolest kloubů

Kolagen pomáhá udržovat integritu vaší chrupavky, což je gumová tkáň, která chrání vaše klouby.

Bylo prokázáno, že užívání doplňků kolagenu snižuje zánět a stimuluje syntézu kolagenu v těle. To může pomoci podpořit úlevu od bolesti u lidí s poruchami kloubů, jako je osteoartróza.

Zabraňuje úbytku kostní hmoty

Vaše kosti jsou vyrobeny převážně z kolagenu, který jim dodává strukturu a pomáhá jim udržet pevnost.

Stejně jako se s věkem zhoršuje kolagen ve vašem těle, zhoršuje se i kostní hmota. To může vést k onemocněním, jako je osteoporóza, která se vyznačuje nízkou hustotou kostí a souvisí s vyšším rizikem zlomenin kostí

Konzumace doplňků kolagenu může pomoci snížit riziko kostních poruch, jako je osteoartróza. Mají potenciál pomáhat zvyšovat BMD a snižovat hladinu bílkovin v krvi, které stimulují rozpad kostí.

Podporuje nárůst svalové hmoty

Mezi 1–10% svalové tkáně je tvořeno kolagenem. Tento protein je nezbytný pro udržení silných a správných funkcí svalů.

Doplňky s kolagenem pomáhají zvyšovat svalovou hmotu u lidí se sarkopenií, úbytkem svalové hmoty, ke kterému dochází s věkem.

Užívání kolagenu může podporovat syntézu svalových proteinů, jako je kreatin, a také stimulovat růst svalů po cvičení.

Podporuje zdraví srdce

Kolagen poskytuje strukturu vašim tepnám, což jsou krevní cévy, které přenášejí krev ze srdce do zbytku těla. Bez dostatečného množství kolagenu mohou být tepny slabé a křehké.

To může vést k ateroskleróze, nemoci charakterizované zúžením tepen. Ateroskleróza často vede k infarktu a mozkové mrtvici.

Užívání doplňků kolagenu může pomoci snížit rizikové faktory spojené se srdečními chorobami, jako je ateroskleróza.

Nakupujte produkty Harmonelo výhodně, až 40% sleva

Sdílet

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email