Aloe vera má mnoho úžasných využití

Je obecně známo, že gel z aloe vera zmírňuje spáleniny od slunce a pomáhá hojit rány. Věděli jste ale, že tato oblíbená rostlina v květináči může být použita k mnoha jiným účelům než jen na úlevu od úpalu a dekoraci domácnosti?

Úleva od pálení žáhy

Gastroezofageální refluxní choroba (GERD) je porucha trávení, která často vede k pálení žáhy. Gel z aloe době jídla snižuje příznaky GERD. Může také zmírnit další problémy spojené s trávením. Nízká toxicita rostliny z něj činí bezpečný a šetrný lék na pálení žáhy.

Přírodní alternativa k ústní vodě

Aloe vera je bezpečná a účinná alternativa k ústním vodám na bázi chemikálií. Přírodní přísady rostliny, jejichž součástí je zdravá dávka vitaminu C, odstraňují plak. Aloe vera poskytuje úlevu krvácejícím a oteklým dásním.

Snížení hladiny cukru v krvi

Dvě polévkové lžíce denně mohou snížit hladinu cukru v krvi u lidí s diabetem 2. typu.

Lidé s cukrovkou, kteří užívají léky snižující hladinu glukózy, by však měli při konzumaci aloe vera postupovat opatrně. Šťáva spolu s léky na cukrovku by mohla snížit počet glukózy na nebezpečnou hladinu.

Přírodní projímadlo

Aloe vera je považováno za účinné přírodní projímadlo. Gel vyrobený z typických pokojových rostlin aloe vera dokáže zmírnit zácpu.

Péče o kůži

K udržení čisté a hydratované pokožky můžete použít aloe vera. Může to být proto, že se rostlině daří v suchém, nestabilním podnebí. Aby přežila drsné podmínky, listy rostliny ukládají vodu. Tyto listy husté ve vodě v kombinaci se speciálními rostlinnými sloučeninami zvanými komplexní uhlohydráty z něj činí účinný zvlhčovač obličeje.

Rakovina prsu

Sloučeniny v listech rostliny – emodin – vykazuje potenciál zpomalení růstu rakoviny prsu. Tato pozitivní vlastnost aloe vera je stále ve fázi výzkumu, ovšem prozatímní výsledky tuto teorii podporují.

Sdílet

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email