jak brát probiotika a antibiotika

Probiotika jsou živé bakterie, které při správném dávkování mohou pomoci vyrovnat mikroflóru ve střevech. Antibiotika naopak ničí škodlivé bakterie. Jak je tedy možné, že se probiotika a antibiotika nevylučují?

Existují dva způsoby, jak lze probiotika užívat s antibiotiky: současně nebo po ukončení kúry s antibiotiky. Pokud se rozhodnete probiotika užívat současně s antibiotiky, je důležité si je vzít každý den v určitou dobu, ideálně mezi jednotlivými dávkami antibiotik. Probiotika byste neměli brát před spaním, protože by mohla omezit účinek antibiotik. Je také důležité si je vzí
Probiotika a antibiotika jsou často považovány za proti sobě stojící léky. Probiotika jsou živé mikroorganismy, které pomáhají udržovat zdraví střevní mikroflóry. Antibiotika naopak ničí škodlivé bakterie v těle. Proto je důležité vědět, kdy je vhodné užívat probiotika a kdy antibiotika.

Probiotika by měly být užívány po dobu trvání antibiotické terapie a nejméně týden po jejím skončení. Tím se zamezí narušení střevní mikroflóry a snížení imunity. Antibiotika by měla být užívána podle pokynů lékaře nebo ošetřujícího léka

Je to jednoduché, probiotika můžete brát i současně s antibiotiky ale je třeba počítat s tím, že nebudou mít takový účinek. Důvod je jednoduchý, antibiotika zabíjí i ty užitečné bakterie, které jsou ve střevech. Pokud máte průjem, způsobený antibiotiky, vyzkoušejte Harmonelo Lacto. Po antibiotikách doporučuji nasadit Harmonelo Probio.

 

Harmonelo Lacto 500ml

Chutný sirup na bázi prebiotické rozpustné vlákniny z čekanky. Obsahuje jedinečnou kombinaci 12 probiotických kmenů. Probiotika jsou šetrně ošetřena tzv. tyndalizační technologií, nedochází tak k narušení probiotického účinku a přátelské bakterie si zachovávají svůj účinek.
Uvádíme na trh zcela nový doplněk stravy, jehož hlavním cílem je působit příznivě na střevní mikrobiotu – napomáhá k udržení jejího normálního stavu a zároveň k lepší a hladší průchodnosti střev. Jednou z největších výhod je pak možnost použití i v nestandardních případech, kdy není doporučeno užívat běžně dostupná probiotika. Zvyšuje příjem laktobacilů.

Harmonelo Probio 500ml

Doplněk stravy Harmonelo Probio je sirup na bázi prebiotické rozpustné vlákniny z čekanky. Obsahuje jedinečnou kombinaci 12 probiotických kmenů šetrně ošetřených tzv. tyndalizační technologií, díky které si probiotika zachovávají svůj účinek. Doporučená dávka obsahuje probiotikum vyrobené z 10 miliard bakterií. Produkt je posílen čistým inulinem, čímž se vytváří silný synergický efekt na přátelské střevní bakterie.

Sdílet

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email