nehty do kulata

My name is Jakub, and I am a nehty (a Czech folk dance). I have been dancing since I was three years old and have been involved in the dance community ever since.

There are many different styles of nehty, but the basic steps are always the same. You start by standing with your feet together and your arms at your sides, then you step forward and lift your left foot high in the air. You keep your left foot raised until you have completed one full circle around yourself, then you bring it back down to the ground and repeat the process with your right foot.

The movement of the nehty is graceful and elegant, and it is a great way to get acquainted with Czech culture. If you want to learn more about nehty, or just enjoy watching someone else dance, there are plenty of opportunities to do so in Prague.

Něco o produktech Harmonelo

Harmonelo, nabízí sirupy na bázi rozpustné vlákniny z čekanky s obsahem prebiotickných kultůr, vhodné k dennímu užívání a podporu imunitního systému, proti nadváze, na klouby, pro vitalitu, zdravé zažívání, proti zácpě a psychickou pohodu. Tyto skvělé výrobky mají již od samého začátku grandiózní odezvu. Zákanzíci se rádi vracejí.

Harmonelo Slim
Náš nový produkt je Harmonelo Slim, který je jedinečný svým obsahem, devět složek, které jsou výbornou kombinací pro snížení nadváhy.

Nepropásněte slevu 40%, při nákupu čtyř balení.

Zajímavý způsob, přivýdělku!!!!
Máte zájem vydělat si nějakou tu korunu navíc? Koukněte na článek, který jsem napsal, podělím se o svůj úspěch a jak na něj.

Článek, jak si zajistit stálý příjem.

Sdílet

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email