Bifidus aktiv: Zdraví prospěšná bakterie

Bifidus je prospěšný druh bakterie známý také jako Bifidobacterium. Je to druh probiotik, které najdete ve fermentovaných potravinách, jako je jogurt. Stejně jako většina probiotik je bifidus stále přirozenou součástí mikroflóry ve zdravém trávicím systému i v jiných částech těla.

Bifidus posiluje imunitní systém

Bifidus aktiv a další probiotika o mnoho zlepšují imunitní funkce. To znamená větší obranu proti nachlazení a dalšími infekcemi.

Pravidelná stolice

Je známo, že probiotika pomáhají s poruchami trávení. Bifidus aktiv zlepšuje pravidelnost funkce střev.

Snižuje hladinu cholesterolu a krevního tlaku

Bifidus může zlepšit hladinu cholesterolu a dokonce snížit krevní tlak. Stejně jako většina potravin nejsou účinky okamžité. První příznivé účinky užívání pocítíte přibližně po osmi týdnech.

Pomůže zhubnout

Nejen, že střevní mikrobiota hraje roli v metabolismu a ukládání tuků, ale také ovlivňuje sytost, pocit plnosti po jídle. Bifidus aktiv může pomoci při snižování rizika obezity.

Zabraňuje průjmu při používání antibiotik

Pokud užíváte antibiotika, může se u vás objevit průjem. Antibiotika nerozlišují mezi dobrými a špatnými bakteriemi. Bifidus je skvělou prevencí před průjmem způsobeného antibiotiky. Ujistěte se, že užíváte bifidus nejméně dvě hodiny před nebo po užití antibiotik.

Snižte riziko kvasinkových infekcí a infekcí močových cest

Infekce močových cest a kvasinkové infekce jsou výsledkem nadměrného růstu kvasinek nebo špatných bakterií. Užívání bifidusu pomáhá vyrovnat rovnováhu vašeho systému a zabránit těmto typům infekcí.

Zbavíte se rychleji cestovního průjmu

Cestujete do jiné země? Bifidus a další probiotika mohou pomoci zastavit cestovní průjem – průjem, který je obvykle důsledkem konzumace kontaminovaného jídla nebo vystavení cizím bakteriím, obvykle v rozvojových zemích.

Prevence proti žaludečním vředům

Bifidus a další probiotika mohou inhibovat růst bakterie H. pylori. Tato bakterie může žít ve vašem žaludku a je hlavní příčinou žaludečních vředů.

Nakupujte produkty Harmonelo výhodně, až 40% sleva

Sdílet

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email