co produkuje kolagen

Kolagen je protein, který tvoří většinu našeho těla a hraje důležitou roli v udržování zdraví a vitality. Vyrábí se především ve svalech, kostech a kůži, ale je také důležitý pro zdraví vlasů, nehtů a šlach.

Když je člověk mladý, má tělo dostatek kolagenu, který mu poskytuje pevnost a elasticitu. Bohužel s věkem se produkce kolagenu zpomaluje a naše tělo začíná postupně ochabovat. Je to dáno především tím, že se snižuje hladina vitaminu C, který je nezbytný pro syntézu kolagenu.

Existují však i jiné faktory, které m
Kolagen je tělesný protein, který se podílí na tvorbě a udržování pojivové tkáně. Jeho hlavní složkou je aminokyselina glycin, která se podílí na tvorbě buněčných struktur, jako jsou kosti, chrupavky, vlasy a nehty. Vzhledem k tomu, že kolagen je přítomen v tak mnoha částech našeho těla, jeho produkce je velmi důležitá pro zachování zdraví.

Kolagen je produkován především vazivovými buňkami (fibroblasty), buňkami chrupavky (chondroblasty), kostí (osteoblasty), ale i epitelovými buňkami.

Pokud máte problémy s klouby, kůží či vlasy vlivem nedostatku kolagenu, ať již s věkem či chorobou, doporučuji Harmonelo Flexi, probiotický sirup s vysokým obsahem hydrolizovaného (rozpustného ve vodě) koleagenu.

Sdílet

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email